gnaj do celu w prlu gra planszowa dla dzieci dorosłych młodzieży dawne czasy prl polska ludowa na kartki lidl

Gnaj do celu w PRL-u – gra planszowa

W naszym domu jest sporo gier planszowych, jedne fajne, drugie mniej ale lubimy w zimowe wieczory razem z synem w nie grać. W tym roku Mikołaj przyniósł nam grę „Gnaj do celu w PRL-u” i jest to gra zdecydowanie warta opisania na blogu. Uwielbiam ją.

 

gnaj do celu w prlu gra planszowa dla dzieci dorosłych młodzieży dawne czasy prl polska ludowa na kartki lidl

 

Gnaj do celu w PRL-u to gra planszowa firmy Aleksander, w której uczestnicy rywalizują o zwycięstwo w charakterystycznych dla PRL realiach. Pamiętacie kolejki w sklepach, brak towaru i kartki na żywność? Na początek każdy z graczy otrzymuje pionka do gry, tablicę wyposażenia mieszkania, tablicę zakupów na kartki, dwie kartki na towary reglementowane oraz banknoty sprzed denominacji. Możemy kupić mieszkanie, meble, odkurzacz, pralkę itp.  Po drodze na graczy czekają różne „atrakcje” – więzienie, stanie w kolejkach, strajki, prace chałupnicze, paczki od wujka z Ameryki, zatrzymania przez MO, problemy ze skarbówką. Za pieniądze możemy także kupić „Znajomości”, dzięki którym wiele rzeczy możemy załatwić bez stania w kolejkach, nie musimy się martwić, że zatrzyma nas ORMO itp. Ciągniemy też karty „Los”- np.”Dostałeś prezent od cioci z Ameryki- 2000 zł”, „Urodziło ci się dziecko, z tego powodu płacisz o 200 zł większy czynsz na mieszkanie”, „Zostałeś przyłapany na słuchaniu radia Wolna Europa- tracisz radio” i mnóstwo innych. Zadaniem każdego z uczestników rozgrywki jest kupno mieszkania, wyposażenie go w meble i wszystkie sprzęty, zdobycie każdego z potrzebnych produktów spożywczych i chemicznych, a na koniec zakup wymarzonego samochodu. Ten, kto samochód zakupi jako pierwszy – wygrywa.

 

gnaj do celu w prl-u prl polska ludowa stare dobre czasy dzieciństwa lata 80-te lidl

gnaj do celu w prlu prl-u prl polska ludowa stare czasy pieniądze kartki

 
Gra jest przeznaczona dla dzieci starszych- od 8 lat i dla dorosłych. Naszemu 9-latkowi bardzo się podoba, zadaje mnóstwo pytań o dawne czasy, czasy naszego dzieciństwa. Dziwi się kolejkom, kartkom na żywność. A i nam gra sprawia dużo przyjemności. Lubię cofnąć się w czasie do tamtych lat. Gra jest ładnie opakowana, idealnie nadaje się na prezent. W dodatku nie jest droga! Ja kupiłam ją (w imieniu Mikołaja) w Lidlu, gdzie kosztowała 24,99 zł. W ogóle w Lidlu gry planszowe są zawsze tańsze niż gdzie indziej. Ale możemy ją też dostać na Allegro, w Smyku, w Empiku i w wielu sklepach internetowych.

 

Gnaj do celu w PRL-u gra planszowa dla dzieci starszych i dorosłych prezent

„Gnaj do celu w PRL-u” np. tutaj

 

Gra zapewnia kupę śmiechu ale i pochłania dużo czasu. System gry podobny jest do Monopoly czy Eurobiznes. Jeśli lubicie te gry to „Gnaj do celu” też wam się spodoba. Jest to mój zdecydowany hit wśród gier planszowych dla większych dzieci. A wy graliście w tą grę?

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
FacebookGoogle+PinterestTwitterPodziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *