drewniana skrzynka na zabawki w pokoju dziecięcym

Beżowy kącik dla niemowlaka w małej sypialni rodziców

Kącik dla niemowlaka w małej sypialni rodziców to nie lada wyzwanie. Różne aranżacje i projekty miałam w głowie ale szybko zostałam sprowadzona na ziemię. Nasza sypialnia jest bowiem na tyle ciasna, że poza naszym łóżkiem i szafą niewiele się tam mieści.

 

Przedtem:

beżowy kącik dla niemowlaka w małej sypialni rodziców

 

Mierzyliśmy, przestawialiśmy i kombinowaliśmy. I żeby nasza mała sypialnia pomieściła jeszcze łóżeczko dla niemowlaka, ustawienie mebli mogło być tylko jedno. W praktyce okazało się, że mimo, że jest trochę ciasno to jednak funkcjonalnie i wygodnie. Układ wygląda teraz tak:

Po:

niemowlę z rodzicami w pokoju

sypialnia-brazy-beze-mała

 

Wykorzystaliśmy maksymalnie każdy kawałek wolnej przestrzeni, starając się jednak jej nie zagracić. Pomogły w tym różne pudełka do przechowywania. Początkowo planowałam, że kupimy łóżeczko z szufladami, jednak sypialnia jest zbyt ciasna, nie dałabym rady ich wysunąć. Ale pod łóżeczkiem zmieściło się za to pudełko pokrowiec do przechowywania, w którym też można schować potrzebne rzeczy. Również powierzchnia pod łożem małżeńskim jest wykorzystana. Te  pokrowce do przechowywania kupiłam w Biedronce i są na prawdę funkcjonalne.

 

pokrowce do przechowywania z biedronki pudełka z biedronki i pepco

pudełko pod łóżko

 

Kolory ścian w sypialni to brązy i beże. Kącik dziecka postanowiliśmy utrzymać również w tej kolorystyce, żeby za wiele nie zmieniać w sypialni. Wszak maleństwo miało dzielić z nami pokój tylko do momentu dopóki nie zacznie przesypiać całych nocy, czyli ok. 6 miesięcy (ale naiwność). Z tego powodu wszystkie dodatki są w neutralnych, spokojnych kolorach- bieli, beżach.

dywanik do pokoju dziecięcego

kącik dla niemowlaka

przewijak zajączek klupś

beżowa pościel

 

Ponieważ nie zmieściłaby się już żadna komoda czy regał, nad łóżeczkiem zamontowaliśmy półeczkę. W plecionych koszyczkach, które stoją na półeczce mieszczą się wszystkie przybory pielęgnacyjne dla maluszka. Są one dzięki temu w zasięgu ręki bo przewijak (nakładany na łóżeczko) jest akurat pod półką. Również miejsce na parapecie jest wykorzystane i w białym koszyczku przechowuję pieluszki i drobiazgi potrzebne do przewijania.  A na wszystkie grzechotki i zabawki córeczki przydała się drewniana skrzynka, którą już dawno temu zrobił mąż. Wcześniej służyła jako miejsce na koc i poduchy ale teraz przejęła ją córcia.

 

drewniana skrzynka na zabawki w pokoju dziecięcym

łóżeczko Klupś zajączek, tutaj

 

drewniana skrzynka dla dziecka diy

drewniana skrzynka

 

Jak widzicie, kącik dla niemowlaka w małej sypialni rodziców da się urządzić w całkiem funkcjonalny sposób. Skrzydła rozwinę dopiero gdy córcia przeniesie się do pokoju swojego brata i będę urządzała pokój dla rodzeństwa. Wtedy będę miała większe pole do popisu. Póki co zbieram pomysły i inspiracje i marzę o przespaniu całej nocy :)

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
FacebookGoogle+PinterestTwitterPodziel się

2 komentarze do “Beżowy kącik dla niemowlaka w małej sypialni rodziców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *