mata edukacyjna fosher price rainforest przyjaciele z lasu tropikalnego

Mata edukacyjna Fisher Price Rainforest recenzja

Mata edukacyjna Fisher Price Rainforest to mata, którą kupiłam córeczce za namową kilku koleżanek i przeważnie dobrych opinii w internecie. Niestety co komuś pasuje, nie oznacza, że nam też będzie. Jaką mam opinie na temat tej maty?

 

 

Niewątpliwe plusy tej maty to różne przyjemne melodyjki oraz dźwięki natury. Mata może grać nieprzerwanie 20 minut. Błyskają i świecą wtedy światełka. Można też matę przestawić na tryb czuwania, wówczas melodyjki uruchomią się same gdy dziecko pociągnie za grzechotkę lub kopnie w pałąk. Bardzo przydatna jest funkcja regulacji głośności muzyki. Sama mata łatwo się pierze i szybko schnie. Kolory nie blakną. Jednak już upranie pałąków czy żyrafy nie jest takie łatwe. Żyrafy nie da się niestety odpiąć. Poza funkcją dekoracyjną, nie pełni ona żadnej roli. W komplecie są 4 zabawki które można odpinać i zabierać ze sobą np. na spacer. Można je też przewieszać w inne części maty.


mata edukacyjna fisher price rainforest przyjaciele z lasu tropikalnego


 

Mata jest dosyć nieduża, ma 75cm na 75cm. Jest cieniutka więc pod spód obowiązkowo trzeba położyć koc lub puzzle piankowe. Materiał z którego uszyta jest mata jest śliski. Z jednej strony to dobrze bo łatwo ją wytrzeć gdy dziecku się np. uleje. Z drugiej strony córeczka bardzo ślizgała się na macie, utrudniało to leżenie na brzuszku czy przekręcanie się na boki. Pałąki są chwiejne i niestabilne. Nie mają w zasadzie żadnych zapięć więc starsze i bardziej aktywne niemowlę może wysunąć pałąk z otworu a wtedy mogą się złożyć.

mata edukacyjna fisher price rainforest przyjaciele z lasu tropikalnego


W komplecie są 4 zabawki. Na lusterku od razu robią się rysy i z tego co słyszałam to powszechne. Tukan i słonik to grzechotki a papuga kręci kołowrotkiem. Tukan jest pluszowy a reszta zabawek plastikowa (łatwe do umycia). Zabawki są jednak duże, nieporęczne i ciężkie dla takiego małego dziecka. Córeczka nie raz uderzyła się w główkę. Nie są też zbyt ładne (według mnie), przypominają mi trochę toporne grzechotki z mojego dzieciństwa ale mojej niuni się podobały. Motylki, które według opisu producenta mają kręcić się w rytm muzyki, od początku nie działały. Z tego co wyczytałam u wielu osób występowała ta wada. Mata jest kolorowa i wielofunkcyjna ale według mnie zbyt przesadzona. Kolory są pstrokate, grająca muzyka, świecące światła…Zbyt dużo bodźców. U nas dźwięki i światełka nie były w ogóle używane, córeczka zaczynała płakać gdy je włączałam.


mata edukacyjna fisher price rainforest przyjaciele z lasu tropikalnego

 

Mata edukacyjna Fisher Price Rainforest (inaczej Przyjaciele z lasu tropikalnego) kosztuje od ok.239 zł do 329 zł więc różnice są spore. Według mnie nie jest warta aż tyle. Gdybym ją kupiła w takiej cenie byłabym zła, na szczęście odkupiłam od koleżanki używaną za grosze. Identyczną matę jak mata edukacyjna Fisher Price ma w ofercie firma Arti a cena to tylko 159 zł! Możesz ją znaleźć tutaj. A jak u was wspomniała mata się sprawdziła? Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami.


 

Czytaj również opinie o Mata Skip Hop Treetop

mata skip hop

 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
FacebookGoogle+PinterestTwitterPodziel się

1 komentarz do “Mata edukacyjna Fisher Price Rainforest recenzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *