laktator elektryczny medela mini electric

Medela Mini Electric – laktator elektryczny

Gdy byłam w ciąży po raz pierwszy zakupiłam laktator ręczny „bo tańszy, bo nie wiadomo czy się przyda, bo po co elektryczny”. I nienawidziłam go ze wszystkich sił. W drugiej ciąży, nauczona doświadczeniem, wiedziałam od razu, że jedyny laktator, który wchodzi w grę to elektryczny Medela mini electric.

 

laktator ręczny medela na baterie

Medela Mini Electric, Ceneo 284 zl

 

Dlaczego akurat Medela mini electric? Przez kilka lat, które upłynęły między moimi kolejnymi ciążami nasłuchałam się dużo opinii o lakatorach. Medela zawsze była polecana i przez koleżanki i przez mamy na forach internetowych. Laktator ręczny spowodował, że na samą myśl o odciąganiu mleka ogarniała mnie niechęć, ręka bolała od ściskania gumowej gruszki a efekt był i tak mizerny. Laktator elektryczny kusił mnie tym, że odciąganie mleka trwa zdecydowanie krócej (to prawda!), że można go odsługiwać jedną ręką (jest to wygodne bo wtedy zazwyczaj drugą ręką korzystam z internetu w telefonie).  Medela zapewnia także, że laktator elektryczny naśladuje rytm ssania dziecka i faktycznie, gdy prawidłowo używamy lakatora, widzimy jak cała pierś się porusza a brodawka wyciąga. Odciągnięcie pokarmu jest dzięki temu skuteczniejsze i efektywniejsze i co ważne taki rytm pomaga utrzymać laktację długo, nawet gdy nie karmimy dziecka bezpośrednio piersią. Ważne jest także to, że laktator ma regulację siły ssania tak aby nic nas nie bolało.

laktator elektryczny i ręczny medela mini electric

Laktator jest zasilany sieciowo ale można także korzystać z baterii, co jest bardzo wygodne gdy musimy odciągać pokarm poza domem (np. w pracy czy na uczelni). Ja laktatora używam często i kilka razy zdarzyło się, że silniczek został zalany mlekiem. Jednak mimo mojego niepokoju, laktator dalej działa bez szwanku. Najczęściej korzystam z niego w łazience, gdzie na podłodze mam twardy gres i niestety przez nieuwagę kilka razy wylądawał na płytkach. Jednak i to też mu nie zaszkodziło, nic nie popękało, działa nadal sprawnie. Jestem więc zadowolona z jakości i materiałów z jakich jest wykonany. W razie awarii, wszystkie części zamienne są bez problemu dostępne i w przystępnych cenach. W zestawie znajduje się jedna butelka o pojemności 120 ml ale do laktatora pasując również butelki wąskootworowe  firmy Canpol. W sklepach stacjonarnych cena laktatora jest zaporowa ale kupując przez internet można zaoszczędzić nawet 100 zł. Godna polecenia jest też Medela Swing i Harmony ale według mnie cena jest już na tyle wysoka, że lepiej kupić mini electric. Mnie niejednokrotnie uratowało mi karmienie podczas kryzysów laktacyjnych. Nie wiesz jak zwiększyć ilość mleka? Medela pomaga rozbujać laktacje i zwiększyć ilość mleka. Dzięki niej mam zamrażalnik pełny mleka na zapas w razie „w”.

laktator elektryczny medela mini electric

Żeby nie było tak idealnie to jednak kilka wad też się znajdzie.  Mimo, że laktator składa się z kilku elementów to trochę denerwuje mnie ciągłe składanie i rozkładanie go za każdym razem. Mycie również jest trochę utrudnione bo zawiera kilka zakamarków do których ciężko się dostać. No i dość głośno działa, nie mam jednak porównania jak głośne są inne laktatory elektyczne.  Jednak podsumowując, zakupu nie żałuję i zdecydowanie umieszczam go w kategorii Hity.

A wy jakie macie doświadczenia z laktatorami? Które marki są jeszcze godne polecenia? Chętnie posłucham innych opinii.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
FacebookGoogle+PinterestTwitterPodziel się

2 komentarze do “Medela Mini Electric – laktator elektryczny

  1. Dla mnie jest to jak dotychczas najgorszy zakup w moim życiu.
    Laktator bardzo głośny, wysoce awaryjny.
    Same problemy… A mleko trzeba ściągać… Jeśli więc nie chcesz w środku nocy stanąć przed dylematem, co teraz robić, ponieważ po paru miesiącach właśnie przestał działać, wybierz produkt innej firmy (większość z nich jest znacznie tańszych i lepszych jakościowo).

    • Może jakiś felerny egzemplarz ci się trafił? Skladalas reklamację? Mój mnie nie zawiódł na szczęście, teraz już rzadko z niego korzystam ale przez 7 mies w użyciu był codziennie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *