poduszka cebuszka rogal do karmienia

Poduszka do karmienia -wkład styropianowy

Poduszka do karmienia to niezbędny gadżet każdej mamy karmiącej. Sprawdza się zarówno w przypadku karmienia piersią jak i butelką.

 

Przed narodzinami córeczki kompletując wyprawkę zastanawiałam się czy poduszka do karmienia będzie mi w ogóle potrzebna. I jaki wkład wybrać? Styropianowy czy silikonowy? Opinie koleżanek były sprzeczne. Postanowiłam więc, że kupię jedną z tańszych poduszek z wkładem styropianowym i jeśli się sprawdzi to zainwestuję w droższą.

Poduszka rogal została kupiona na Allegro za śmiesznie niską cenę 25 zł. Na początku byłam nią zachwycona. Karmiłam piersią i rogal pozwalał mi przyjąć wygodną pozycję do karmienia, nie garbiąc się. Córeczka była akurat na wysokości piersi. Odciążała plecy i kręgosłup. Od początku granulat styropianowy szeleścił przy każdym ruchu, jednak nie było to aż tak denerwujące. Jednakże po ok. 3 tygodniach poduszka oklapła, robiła sie coraz bardziej płaska jakby połowa wypełnienia z niej znikła. Karmienie nie było już tak wygodne.  Musiałam pod rogala podkładać jeszcze jaśka. Kładąc na tej piramidzie córeczkę nadal nie było mi wygodnie bo ciągle musiałam poprawiać poduszki. Rogal został więc rzucony w kąt. Zastanawiałam się czy kupić teraz droższą, porządną poduszkę z granulatem silikonowym tzn. z wypełnieniem z silikonowych kuleczek. Jednak nie wiem czy taka poduszka też po jakimś czasie nie spłaszczy sie tworząc przysłowiowego naleśnika? Może ktoś podzieli się swoją opinią?

poduszka cebuszka rogal do karmienia

Allegro, 25zł

Rogal do karmienia według słów sprzedawcy może służyć też jako kojec lub oparcie dla niemowlaka. Jednak według mnie rogal z wypełnieniem styropianowym nie nadaje się do tego, gdyż jest za twardy a wypełnienie lubi sie kumulować w jednym miejscu dlatego w innym miejscu zostaje nam sam materiał. Jako poduszka ciążowa również nie zda egzaminu, gdyż jest za mała.

Reasumując, poduszka rogal do karmienia jest bardzo przydatna. Jednak wkład styropianowy to kit. Chyba, że będziecie jej używali okazjonalnie. Ja używałam jej bardzo często dlatego testu nie przeszła pozytywnie. Lepsza będzie poduszka z wypełnieniem silikonowym tzn. z kuleczek silikonowych. Ma dobre opinie. Nie odkształca się tak, nie szeleści i nie ubija. Na przykład taka:

poduszka do karmienia

poduszka do karmienia, tutaj

 A może któraś mama też ma poduszkę do karmienia i podzieli się swoją opinią?


Podobne wpisy:

Laktator elektryczny

Butelka antykolkowa

Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
FacebookGoogle+PinterestTwitterPodziel się

4 komentarze do “Poduszka do karmienia -wkład styropianowy

  1. Ja również kupiłam rogal do karmienia z wypełnieniem styropianowym. Skusiła mnie niska cena. To był błąd bo poduszka strasznie szeleściła co było bardzo denerwujące. Na Allegro zakupiłam samą kulkę silikonową. Opróżniłam moją poduchę z tego badziewnego styropianu (koniecznie na dworze) i napełniłam ją kulką silikonową. Służy mi już ona 10mies. (bo tyle ma moja córeczka i tyle czasu karmię ją piersią), trochę „sklapła”, ale mogę do niej dołożyć wypełnienia bo dużo mi tego zostało.

    • Nie pomyślałam o tym, że można wymienić wkład poduszki. Teraz już za późno bo się jej pozbyłam. Następnym razem, o ile będzie, będę mądrzejsza : )

  2. My kupiliśmy poduszkę rogal z wkładem styropianowym dla babci, by mogła wygodnie ułożyć się w fotelu. Poduszka sprawdziła się super mimo że trochę oklapła po kilku latach użytkowania. Nie wygląda jak ta ze zdjęcia, bardziej przypomina literę U z każdym ramieniem i długości ok. Metra. Jest wygodna jako podparcie pleców, karku, szalenie wygodna do spania i można ją układać na różne sposoby, wyginać, składać itd o dzięki temu regulować czy w danym momencie ma być bardziej sztywna czy miękka. Sprawdziła się u nas w rodzinie w tylu przypadkach, że jak będę miała maleństwo to na pewno kupię taką samą poduszkę właśnie z wkładem styropianowym, który jest przyjemnie ciepły i dobrze się układa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *